• 3-2012-lastround.jpg
  • c-stas2012photo.jpg
  • oaktonpano2013-2.jpg

Tournament Schedule



 
Schedule and format are subject to change.

2022-2023
Schedule TBA
 

Online Tournament 2: January 22, 2022

Rooks-Queens-Kings
 
No. Sect    Name                      Team   Pts Gr   Pre    Post  Rnd1  Rnd2  Rnd3  Rnd4  Rnd5
First Place
1   R-Q-K   Wang, Aiden              CHTEV    5.0  7   841    1115  W17    W3    W9    W2    W4
Second Place
2   R-Q-K   Lieberman, Asa           CHTEV    4.0  7  1099    1090  W13    W5   W11    L1   -X-
Third Place
3   R-Q-K   Foreman, Hudson          ORREV    3.5  3   505     784   W7    L1   W12    D5    W6
4   R-Q-K   Rossi, Pietro            RCMEV    3.5  6   999    1003  W19   D10    W8    W9    L1
5   R-Q-K   Bilgic, Yusuf            WLKSK    3.5  4   588     757   W6    L2   W10    D3   W12
 
6   R-Q-K   Rossi, Ludovico          RCMEV    3.0  4   612     636   L5   -B-   W17   W11    L3
7   R-Q-K   Okechukwu, Christian     CHTEV    3.0  7   688     747   L3   W15   W14   W10   -F-
8   R-Q-K   Black, Jacob             RCMEV    3.0  8   985     927  L12   W13    L4   W16   W14
9   R-Q-K   Asbra, Shane             CHTEV    2.5  6   760     774  W16   W12    L1    L4   D11
10  R-Q-K   Melnikov, Daniel         HVNEV    2.5  7   805     782  W18    D4    L5    L7   W16
11  R-Q-K   Mostovoy, Micah Jacob    NCHEV    2.5  7   769     761  W15   W14    L2    L6    D9
12  R-Q-K   Ragnarsson, Patrek       NCHEV    2.0  6   655     657   W8    L9    L3   W18    L5
13  R-Q-K   Sheridan, Wayra          NCHEV    2.0  6   780     749   L2    L8   L19   W15   W18
14  R-Q-K   Mostovoy, Idan Henry     LNCEV    2.0  5   682     649  -B-   L11    L7   W17    L8
15  R-Q-K   Bilgic, Zeynep           CHTEV    2.0  7   651     638  L11    L7   W16   L13   W17
16  R-Q-K   Berndt, Kiran            CHREV    1.0  5   617     577   L9   W19   L15    L8   L10
17  R-Q-K   Roth, Declan             CHREV    1.0  4   816     629   L1   W18    L6   L14   L15
18  R-Q-K   Lo, Onyx                 CHREV    1.0  5   689     590  L10   L17   -B-   L12   L13
19  R-Q-K   Grdinic, Owen Douglas    LNCEV    1.0  5   552     564   L4   L16   W13   ---   ---
 
 
Bishops
 
No. Sect    Name                      Team   Pts Gr   Pre    Post  Rnd1  Rnd2  Rnd3  Rnd4  Rnd5
First Place
1   B       Lewis, Benjamin          DWYEV    4.0  4   418     514  -X-    W5    W7    L4    W6
2   B       Ragnarsson, Freyja       NCHEV    4.0  6   527     571  W20   W14    L9    W5    W4
3   B       Okechukwu, Isaac Thomas  WLKSK    4.0  5   369     643  -H-   -H-   W11   W10    W9
Second Place
4   B       Barshai, Theodore        RCMEV    3.5  6           606  -H-    W6   W10    W1    L2
Third Place
5   B       Katz, Levi               DWYEV    3.0  4   476     480  W15    L1   W13    L2   W12
6   B       Dunn, Colin              HVNEV    3.0  8   215     352  -X-    L4   W14    W7    L1
7   B       Drouillard, Clara        CHREV    3.0  3   594     542  W16    W8    L1    L6   W13
8   B       Vats, Nimish             ORREV    3.0  4   496     517  W21    L7   W20    W9   ---
 
9   B       Brownell, Henry Miller   CHTEV    2.5  7   574     559  -H-   W11    W2    L8    L3
10  B       Diaz-Portales, Rogelio J NCHEV    2.5  6   513     502  D11   W22    L4    L3   W14
11  B       Shams, Rania             CHTEV    2.5  7   288     337  D10    L9    L3   W15   W18
12  B       Thompson, Tess           CHREV    2.5  6   438     446  W13   -H-   ---   W18    L5
13  B       Shams, Raeef             CHTEV    2.0  7   327     307  L12   W15    L5   W20    L7
14  B       Jurecka Jacobson, Levi   RCMEV    2.0  7   440     385  W17    L2    L6   W19   L10
15  B       Goldfarb, Elodie K       MRTEV    2.0  5   152     179   L5   L13   W16   L11   W20
16  B       Luce, Evan               OKTEV    2.0  5   335     228   L7   L20   L15   W17   -X-
17  B       Baldwin, Smyth           LNCEV    1.5  5   100     100  L14   D18   L19   L16   -B-
18  B       Scrimenti, Eliza         ORREV    1.5  5   242     238  -F-   D17   W22   L12   L11
19  B       Zehr, Daniel             SATEV    1.5  7   331     307  -F-   -H-   W17   L14   -F-
20  B       Shams, Raeed             CHTEV    1.0  7   151     116   L2   W16    L8   L13   L15
21  B       Yao, Norman              WLKSK    1.0  4   100     100   L8   -B-   ---   ---   ---
22  B       Kennedy, Bram            WLLEV    0.5  5   494     409  -H-   L10   L18   ---   ---
 
 
Pawns-Knights
 
No. Sect    Name                      Team   Pts Gr   Pre    Post  Rnd1  Rnd2  Rnd3  Rnd4  Rnd5
First Place
1   P-N     Mathis, Adele            SATEV    5.0  4   364     580   W4    W5    W2    W8    W3
Second Place
2   P-N     Drouillard, Nathan       CHREV    4.0  1    25     417   W3   W15    L1    W4    W5
Third Place
3   P-N     Nandwana, Shivam         ORREV    3.0  3   144     235   L2   W10   W14    W9    L1
4   P-N     Beall, Bennett           LNWEV    3.0  3    94     232   L1    W7   W13    L2    W9
5   P-N     Prawer-Stock, Sammy      CHREV    3.0  3   296     278   W7    L1   -X-    W6    L2
6   P-N     Lytle, London            CHREV    3.0  3    25      25  -H-   -H-   -X-    L5   -B-
 
7   P-N     Skriba, Ian              OKTEV    2.5  2    25      25   L5    L4   -B-   W14   D10
8   P-N     Coleman, William         OKTEV    2.5  4   286     314  -H-   W16    W9    L1   ---
9   P-N     Foreman, Noah            ORREV    2.0  1   485     269  W14   W13    L8    L3    L4
10  P-N     Skriba, Cora             OKTEV    2.0  2            25  D15    L3   L11   W13    D7
11  P-N     Barclay, Tadhg           WSHEV    1.5  3    99     101  -H-   L12   W10   ---   ---
12  P-N     Harrington, Charlie      SATEV    1.5  3   160     228  -H-   W11   -F-   ---   ---
13  P-N     Foreman, Berit           ORREV    1.0 K    113      25  -B-    L9    L4   L10   ---
14  P-N     Labbe, Thomas            SATEV    1.0  3    25      25   L9   -B-    L3    L7   ---
15  P-N     Shamberg, Lukas          DWYEV    0.5  2            32  D10    L2   ---   ---   ---
16  P-N     Gallagher, CJ            SATEV    0.5  4            25  -H-    L8   -F-   ---   ---